2008. november 22., szombat
Multikulti
Berlini történetek. A péknés sztoriéttákhoz hasonló izgalmas rövid történetek. Csak pár tíz évvel később történnek. És egy másik fővárosban.
A szerző bevándorló. Mint ahogyan a történetek terepén, a Schönhauser Aleen szinte mindenki. Egy multikulti társadalom bontakozik ki előttünk. Arany korszak-élményekkel terhelt kelet-európaiak, utánozhatatlan üzleti érzékkel rendelkező távolkeletiek, bennszülött németek mindennapjainak lehetünk szemlélői. Olykor fanyar humor, globalizációs keserűség, fogyasztói-társadalom karikír elegyedik öniróniával, fiatalos optimizmussal, magas toleranciaküszöbbel.
Elképzelhetőnek tartom, hogy Kasselben élő, kínai konyhákban perzsákkal dolgozó, ciprusiakkal, arabokkal, vietnámiakkal barátkozó druszám is hitelesnek tartaná és magára ismerve mosolyogná olvasná (félig magyar félig német André barátjára, vagy annak orosz feleségére gondolva) villamosozás közben.
Kitűnő olvasmány pesti M3-ason vagy a Coronán (ahol valahogy másképp, de szintén multikulti világ bontakozik ki az ember szeme előtt). Bizonyára lefekvés előtt is, de erről csak hipotéziseim vannak, mivel az empirikus tapasztalatgyűjtés előtt odaajándékoztam szintén könyvimádó kluzsi barátnőmnek, M.A.S.H.nek:) Azt hiszem a jó döntések sorát gyarapítottam...
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
2 megjegyzés:
Tényleg jó könyv.
Örülök, hogy másoknak is tetszik:)
Megjegyzés küldése